قصد داریم شما را با یک ترفند جالب و مفید آشنا سازم. حتما تا به حال دقت کرده اید که در مرورگر 6 Internet Explorer در مورد تعداد دانلود همزمان فایلها از اینترنت محدودیت وجود دارد. این مرورگر به صورت پیش فرض به شما اجازه نخواهد داد بیش از 2 فایل را به صورت همزمان از اینترنت دانلود نمایید.
در این ترفند قصد داریم به شما آموزش دهیم که با کمک آن میتوانید این محدودیت را از بین ببرید و به تعداد دلخواه فایل توسط IE دانلود نمایید ( به صورت همزمان ).
امروزه اکثر کاربران از Download Manager ها استفاده میکنند و شاید این ترفند در نگاه اول زیاد کاربردی به نظر نرسد. نرم افزارهای Download Manager جدید به خوبی با مرورگر IE هماهنگ هستند و میتوانند به خوبی از عهده عملیات دانلود فایلها برآیند و معمولا با IE هیچ گونه مشکلی ندارند ، توصیه من نیز استفاده از یک دانلود منجیر مناسب در درجه اول میباشد. اما ممکن است زمانی پیش آید که شما مجبور باشید به جای استفاده از Download Manager از دانلودر پیش فرض خود مرورگر IE استفاده نمایید. برای مثال زمانی که لینک ها به صورت غیر مستقیم میباشند و ممکن است Download Manager نتواند لینک را تشخیص دهند و عملیات دانلود را انجام دهد. در این مواقع اگر تعداد فایلهای مورد نظر شما برای دانلود بیش از 2 مورد باشد و شما نیز از سرعت خوبی در ارتباط اینترنتی خود استفاده میکنید و قصد ندارید منتظر بمانید تا دانلود 2 فایل به اتمام برسد تا بتوانید عملیات دانلود را برای فایلهای بعدی آغاز نمایید ، میتوانید با کمک این ترفند به سادگی مشکل خود را برطرف نمایید و چندین فایل را به صورت همزمان و بدون محدودیت دانلود نمایید.

 برای شروع ابتدا از طریق منوی Start ابزار Run را اجرا نموده و در آن تایپ نمایید Regedit و Enter را بفشارید تا وارد محیط Registry Editor شوید.
سپس مسیر زیر را در آن بیابید :
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionInternet Settings
در صفحه سمت راست این مسیر دو کلید جدید از نوع DWORD ایجاد نمایید و نام آنها را MaxConnectionsPer1_0Server  و MaxConnectionsPerServer  بگذارید.
سپس روی هر دو فایل دوبار کلیک کرده و مقدار 0000000را ( در حالت Hexadecimal )  به هر دوی آنها اختصاص دهید ( یا معادل عدد 10 در حالت Decimal ).
سپس از رجیستری خارج شوید.
ممکن است برای اعمال تغییرات مجبور باشید سیستم را از نو راه اندازی نمایید.
به این ترتیب از این پس شما میتوانید بیش از 2 عمل دانلود را در آن واحد توسط مرورگر IE 6 انجام دهید ، بدون اینکه کوچکترین مشکلی در این بین برای شما پیش آید


دسته ها :
يکشنبه بیست و نهم 10 1387
X